Eko dan Šeste osnovne škole i Svjetski dan zaštite okoliša

Eko dan Šeste osnovne škole i Svjetski dan zaštite okoliša, 5.6. obilježili smo akcijom prikupljanja papira, čišćenjem i uređenjem školskog dvorišta, parka i voćnjaka.
Naš rođendanski poklon je kontejner pun papira 😊

ZEOS

U toku aprila učenici naše škole su aktivno  učestvovali u realizaciji aktivnosti u okviru projekta Zelena revolucija:

– edukacija učenika i nastavnog osoblja

– radionice sa učenicima na kojima su se izrađivali predmeti od e-otpada

– prikupljanje e-otpada

Zajedno gradimo navike pravilnog odlaganja e-otpada i čuvamo prirodu!

22.3. SVJETSKI DAN VODA

Članovi Ekološke sekcije i učenici IV razreda obilježili su Svjetski dan voda izradom kapljica vode, kapljica koje život znače. Na taj način željeli su ukazati na značaj vode za život na Zemlji.

Obavještenje za medije

Emoji Zajedno gradimo važne navike pravilnog odlaganja e-otpada.

EmojiNaša škola je dio Zelene revolucije za okoliš bez elektro otpada. U toku je takmičenje u sakupljanju i traje do 04.05.2022. U projektu učestvuje 200 škola iz FBiH.

EmojiSve što je radilo na struju ili baterije možeš odložiti u školi i na taj način dati svoj doprinos u zaštiti okoliša, a i našoj školi.

EmojiŠkole koje sakupe najviše e-otpada osvajaju vrijedne nagrade.

Obavještenje za medije - PR - Zelena revolucija objava

EKO KODEKS1