Takmičenje iz Tehničke kulture

Takmičenje iz Tehničke kulture održano je 11.04.2024. godine u prostorijama Pete osnovne škole. Učenici naše škole osvojili su drugo mjesto – ekipno (Ernad Kurtovic, Ema Osmanagic, Bakir Šetić i Ajla Detlić), a učenica Nedžma Hadžić je na pismenom testu osvojila treće mjesto i time se plasirala na kantonalno takmičenje. U ekipnom zbirnom plasmanu osvojili su …
Nastavite čitati Takmičenje iz Tehničke kulture

“Projekt građanin”

Na općinskom takmičenju “Projekt građanin” koje predstavlja praktični dio predmeta Građansko obrazovanje/demokratija i ljudska prava, učenici odjeljenja VIII3 naše škole, na temu „Semaforizacija raskrsnice“ osvojili su treće mjesto. Takmičenje je održano u periodu od 2.4.2024. do 9.4.2024. godine u online okruženju. Učenike je za takmičenje pripremao nastavnik Edvin Vojniković. Čestitamo nastavniku i učenicima!