Integrisano podučavanje i formativno praćenje u inkluzivnom okruženju

Dana, 17. 04. 2024. godine u svečanoj sali Općine Centar upriličena je dodjela certifikata za završenu edukaciju – Integrisano podučavanje i formativno praćenje u inkluzivnom okruženju, za 217 učitelja osnovnih škola Kantona Sarajevo. Certifikate za završenu edukaciju dobile su učiteljice: Ramiza Sušić, Merima Hrvat, Alina Karović-Rahimić i Danijela Perendija.
Edukaciju su vodili treneri koji su stekli iskustva tokom Studijske posjete osnovnim školama u Velenju, Republika Slovenija, organizirane od 26. 09. do 29. 09. 2023. godine, a među njima je i učiteljica Elma Šetić.
Prisutnim su se obratile Naida Hota-Muminović, ministrica za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo i Senada Salihović, direktorica JU Institut za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo. U obraćanjima je istaknuto da je ovaj događaj prilika da se osim postignuća ovih učitelja ukaže na važnost kontinuiranog profesionalnog razvoja.
Tokom ceremonije dodjele certifikata proglašene su i tri najbolje refleksivne prakse nastale nakon obuke učitelja, prijavljene na Javni poziv Instiuta “Saznali smo na obuci – primijenili u učionici”. 2.nagradu je osvojila učiteljica Alina Karović-Rahimić.

viber_slika_2024-04-23_18-49-57-179
viber_slika_2024-04-23_18-49-49-168