Kantonalno takmičenje iz Njemačkog jezika

Na Kantonalnom takmicenju iz njemackog jezika  održanom 21.03.2023.god. u Goethe- Institutu  Sarajevo na kome je ucestvovalo 59  osnovnih škola  Kantona Sarajevo, ucenica nase skole Lana Joldo je zauzela 4. mjesto. Iskrene čestitke učenici kao i nastavniku Adnanu Herci koji je pripremao učenicu za takmičenje.

Općinsko takmičenje iz geografije

Na Općinskom takmičenju  iz Geografije koje se održalo 15.03. u JU Osma osnovna škola “Amer Ćenanović” Ilidža,  učenica IX-2 razreda Berna Žigović osvojila je zapažen rezultat 3. mjesto te stekla uslov za takmičenje na  Kantonalnom nivou. Iskrene čestitke učenici kao i nastavniku Muhamedu Katani koji je pripremao učenicu za takmičenje.

Općinsko takmičenje iz matematike

Na  Općinskom takmičenju iz Matematike koje je održano 06.03.2023.god.  u prostorijama JU” Četvrta gimnazija” Ilidža, učenik VI-3 razreda Emir Đerzić je osvojio izuzetno 2. mjesto te stekao uslov za učešće na Kantonalnom nivou. Iskrene čestitke učeniku kao i nastavniku Alenu Gojakoviću koji je pripremao učenika za takmičenje.

Prva pomoć

25.03.2023. godine u našoj školi održano je XXV općinsko takmičenje iz prve pomoći. U organizaciji i realizaciji takmičenja participiralo je preko 200 volontera, zdravstvenih radnika, profesionalaca i takmičara. Ekipu prve pomoći naše škole predstavljale su učenice: Hukara Sara, Kos Elma, Pobrić Farah, Erović Sajra, Raonić Emina i Hadžić Nedžma. Naša škola zauzela je peto mjesto.